Skočiť na hlavný obsah

Virtuálna dopravná karta je do 31.10.2021 ZADARMO

V spolupráci s vybranými dopravcami na Slovensku postupne zavádzame unikátnu možnosť platby cestovného v doprave s Google Pay TM, prostredníctvom virtuálnej karty. Virtuálna dopravná karta je novinka v platbe cestovného vo verejnej doprave. Plne nahrádza plastovú dopravnú kartu ako aj platbu v hotovosti. Vďaka prepojeniu aplikácie UBIAN s Google Pay TM umožňuje platiť v autobuse pohodlne mobilom.

Ak si v aplikácii UBIAN aktivujete virtuálnu dopravnú kartu, môžete za cestovné vo verejnej doprave platiť svojim mobilom a plastovú dopravnú kartu už viac nebudete potrebovať. Je to smart a ekologické riešenie, ktoré sme sa rozhodli pri príležitosti Európskeho týždňa mobility 2021 sprístupniť pre cestujúcich verejnou dopravou zadarmo! Akcia trvá do 31.10.2021.

K aktuálnym dopravcom, u ktorých je možné vybaviť si novú virtuálnu dopravnú kartu a platiť ňou za cestovné v autobusoch (prejsť na zoznam dopravcov) zároveň pribúdajú 3 ďalší dopravcovia - SAD Prešov, Arriva Michalovce a Bus Karpaty. U ostatných dopravcov na východe Slovenska virtuálnu kartu síce zatiaľ nevybavíte, ale ak ste si ju zakúpili u iného dopravcu, môžete ňou platiť tiež v SAD Poprad (v prímestskej i mestskej doprave), SAD Humenné a v Eurobuse, ktorí platbu virtuálnou dopravnou kartou plne akceptujú.