Skočiť na hlavný obsah

Virtuálna dopravná karta dostupná u ďalších dopravcov

Cestujúci môžu využívať virtuálnu dopravnú kartu u ďalších troch dopravcov na Slovenku. Sú nimi SAD Lučenec, SAD Dunajská Streda a DPM Považská Bystrica.

Aké výhody prináša virtuálna karta cestujúcim?

Hlavnou výhodou je jednoduchosť platby a používateľský komfort, ktorý ocenia najmä pravidelní cestujúci. Kým v rôznych mobilných dopravných aplikáciách pre kúpu jednorazových cestovných lístkov je nutný celý rad krokov, pri virtuálnej dopravnej karte stačí rozsvietiť displej, a priložiť mobil k terminálu. Virtuálna karta prináša jednoduchý spôsob, ako si cestujúci môže kúpiť novú dopravnú kartu, uložiť ju vo svojom mobilnom telefóne a pohodlne si na ňu dobiť kredit na cestovanie alebo kúpiť predplatný časový cestovný lístok

Ako to funguje? 

Virtuálna dopravná karta funguje rovnako ako plastová dopravná karta ale vo virtuálnom prostredí. Pre vydanie cestovného lístka cestujúci k terminálu v autobuse priloží namiesto plastovej karty svoj smartfón s aktívnou virtuálnou dopravnou kartou. Platba prebehne za pár sekúnd vďaka prepojeniu na Google Pay. Nie je potrebné spúšťať žiadnu aplikáciu. Platba virtuálnou kartou prebieha aj bez prístup k mobilným dátam. Celá transakcia sa vykonáva off-line bez potreby akejkoľvek komunikácie so serverom. Virtuálna dopravná karta umožňuje dobitie kreditu na cestovanie a kúpu predplatného cestovného lístka priamo mobilom.

Viac informácií nájdete na: https://www.ubian.sk/virtualna-dopravna-karta

Pre stiahnutie aplikácie prejdite do Google Play

Teraz na Google Play