Skočiť na hlavný obsah

Unikátne časové lístky v trenčianskom kraji

TransData, s.r.o. v spolupráci s dopravcami Trenčianskeho samosprávneho kraja prináša cestujúcim SAD Prievidza a SAD Trenčín významnú  zmenu v spôsobe cestovania prímestskou autobusovou dopravou. Od 13. decembra 2020 spúšťame pre celý trenčiansky kraj, možnosť cestovať v prímestskej autobusovej doprave na časový lístok podľa kilometrov. Ide o prvú, takúto revolučnú zmenu pre prímestkú dopravu vôbec.

 

Čo to znamená? Nové časové lístky verejnosti umožnia cestovať za tie isté ceny ako doteraz, no s pridanou hodnotou. Časové lístky sa rozdelia na pásma podľa tarifných kilometrov, pričom k dispozícii sú pre skupiny Celé lístky a Zľavnené lístky. Na jeden zakúpený lístok je potom možné cestovať prakticky neobmedzene v rámci daného pásma. Znamená to, že ak cestujúci spadá napríklad do 10 km tarifného pásma, pri predplatení časového lístka na 10 tarifných kilometrov, môže cestovať nielen na svojej obvyklej jednej trase, ale po dobu platnosti časového lístka ním môže platiť aj  na akejkoľvek  inej trase, ktorá spadá do rovnakého pásma.

 

Časové lístky bude možné zakúpiť na 7 alebo 30 dní, prostredníctvom e-shopu, prípadne v cestovných informačných kanceláriách dopravcov alebo priamo u vodiča. Riešenie prináša odpoveď na to, ako nielen zefektívniť čas cestujúcich pri kúpe časových lístkov, ale aj ako ušetriť peniaze tých, ktorí si časové lístky obstarajú, pretože v daných dňoch môžu jazdiť neobmedzene. Viac informácií k časovým lístkom nájdete na webových sídlach župy i oboch dopravcov.