Skočiť na hlavný obsah

Zavedenie zónového predplatného cestovného lístka v Trnavskom kraji

Už prvý deň v novom kalendárnom roku priniesol veľké zmeny v cestovaní verejnou dopravou. S platnosťou od 1. januára 2023 vstúpila do platnosti nová zónová tarifa v rámci Trnavského kraja a spolu s ňou aj možnosť využívať predplatné cestovné lístky (PCL).

 

Táto zmena sa týka všetkých prímestských dopravcov TTSK, teda ARRIVA Trnava, SAD Dunajská Streda a SKAND Skalica. Vďaka systému vzájomnej akceptácie kariet však môžu výhody zónovej tarify využívať aj cestujúci s kartami iných dopravcov, stačí ak si na svoju kartu nahrajú zónový PCL. Viac informácií o systéme vzájomnej akceptácie si môžete prečítať v našom článku.

 

Zónový PCL si môžu cestujúci okrem klientskych centier zakúpiť aj prostredníctvom UBIAN eshopu.

 

Zavedenie zónovej tarify a PCL je osvedčené a moderné riešenie, ktorého cieľom je zatraktívniť cestovanie prímestskou dopravou, a to aj formou cenového zvýhodnenia PCL oproti jednorazovým lístkom. Súčasne je to významný krok k zavedeniu integrovanej dopravy v rámci Trnavského kraja. Aj preto nás veľmi teší, že spoločnosť TransData bola hlavným technologickým partnerom TTSK v tomto projekte

 

Podrobné informácie o zónovej tarife TTSK nájdete na webe cestujlahko.sk.

 

Zdroj: www.trnava-vuc.sk