Skočiť na hlavný obsah

Spustili sme Virtuálnu dopravnú kartu na východe Slovenska

Virtuálnu dopravnú kartu si od 16.8.2021 môžu aktivovať aj cestujúci na východe Slovenska. Cestujúci môžu požiadať o vydanie virtuálnej dopravnej karty u dopravcov SAD Prešov, Arriva Michalovce a Bus Karpaty. Ostatní dopravcovia na východe Slovenska kartu síce nevydávajú, no v SAD Poprad, v SAD Humenné a v Eurobuse platbu virtuálnymi kartami akceptujú. 

Virtuálna dopravná karta je novinka v platbe cestovného vo verejnej doprave. Plne nahrádza plastovú dopravnú kartu ako aj platbu v hotovosti. Vďaka prepojeniu aplikácie UBIAN s Google Pay umožňuje platiť v autobuse pohodlne mobilom. Celý proces kúpy cestovného dokladu je jednoduchá. Cestujúci v autobuse pre vydanie cestovného lístka k terminálu priloží namiesto plastovej karty svoj smartfón s aktívnou virtuálnou kartou. Vďaka prepojeniu na Google Pay platba prebehne za pár sekúnd. 

Kúpa predplatného cestovného lístka alebo dobitie kreditu na cestovanie 

Prostredníctvom virtuálnej dopravnej karty si môžu cestujúci u zapojených dopravcov jednoducho zakúpiť predplatné cestovné lístky podľa platnej tarify. Rovnako si môžu na svoju virtuálnu dopravnú kartu dobiť kredit a pohodlne tak cestovať rovnako, ako s plastovou dopravnou kartou. 

Ako si aktivovať virtuálnu dopravnú kartu? 

Pre aktiváciu virtuálnej dopravnej karty cestujúci potrebuje mobilný telefón s operačným systémom Android aspoň 5.1 a vyšším s funkciou NFC platieb. Potom stačí ak si nainštaluje aplikácie Google Pay a UBIAN. Prostredníctvom aplikácie UBIAN požiada o vydanie virtuálnej karty. Celý postup je dostupný na https://www.ubian.sk/virtualna-dopravna-karta.

Podmienky pre fungovanie virtuálnej dopravnej karty 

Pre aktiváciu virtuálnej dopravnej karty cestujúci potrebuje mobilný telefón s operačným systémom Android aspoň 5.1 a s funkciou NFC platieb. Potom stačí ak si nainštalujete aplikácie Google Pay a UBIAN.