Skočiť na hlavný obsah

Virtuálna dopravná karta dostupná už aj v ARRIVA Liorbus

Od 1.5.2021 je možné využívať virtuálnu dopravnú kartu u ďalšieho dopravcu na Slovenku. Vďaka spoločnosti ARRIVA Liorbus môžu za cestovné platiť mobilom už aj na Orave a Liptove a v mestskej autobusovej doprave v Liptovskom Mikuláši a Dolnom Kubíne.

Aké sú výhody virtuálnej dopravnej karty? 

Hlavnou výhodou je jednoduchosť platby a používateľský komfort najmä pre pravidelných cestujúcich. Kým v rôznych mobilných dopravných aplikáciách pre kúpu jednorazových cestovných lístkov je nutný celý rad krokov, pri virtuálnej dopravnej karte stačí rozsvietiť displej, a priložiť mobil k terminálu. Prináša nenáročný spôsob, ako si cestujúci môže kúpiť novú dopravnú kartu, uložiť ju vo svojom mobilnom telefóne a pohodlne si na ňu dobiť kredit na cestovanie alebo kúpiť predplatný časový cestovný lístok. 

Ako to funguje? 

Virtuálna dopravná karta funguje rovnako ako plastová dopravná karta ale vo virtuálnom prostredí. Cestujúci tak v autobuse k terminálu priloží namiesto plastovej karty svoj smartfón s aktívnou virtuálnou kartou, pre vydanie cestovného lístka. Platba prebehne za pár sekúnd vďaka prepojeniu na Google Pay. Nie je potrebné spúšťať žiadnu aplikáciu. Telefón pri platbe virtuálnou kartou nemusí mať prístup k mobilným dátam. Celá transakcia sa vykonáva off-line bez potreby akejkoľvek komunikácie so serverom. Virtuálna dopravná karta umožňuje dobitie kreditu na cestovanie a kúpu predplatného cestovného lístka priamo mobilom.

Viac informácií nájdete na: https://www.ubian.sk/virtualna-dopravna-karta

Pre inštaláciu prejdite do Google Play: https://www.google.play.sk/virtualna-dopravna-karta