Skočiť na hlavný obsah

Spustili sme virtuálnu dopravnú kartu v mobile

V našej spoločnosti sa dlhodobo usilujeme o zatraktívnenie cestovania verejnou dopravou na Slovensku. Ako systémový integrátor preto hľadáme aj také riešenia, ktoré inovujú spôsoby platby cestovného v doprave. Na Slovensko sme sa rozhodli priniesť revolučné riešenie platby cestovného virtuálnou dopravnou kartou. V spolupráci s partnermi GoogleNXP sme sa v uplynulých mesiacoch intenzívne venovali vývoju unikátnej technológie platby cestovného mobilom, ktorú dnes s hrdosťou ponúkame cestujúcim na Slovensku. Naša vďaka patrí aj partnerovi SAD Prievidza, u ktorého prebehli testovacie fázy projektu a ktorý teraz už svojim cestujúcim umožňuje využívanie tejto inovatívnej služby ako prvý dopravca v Európe.

 

Inovatívne a praktické riešenia pre zatraktívnenie cestovania verejnou dopravou

Prevratné riešenie je založené na prirodzenom vývoji digitalizácie a preferenciách cestujúcich. Takmer všetci dnes už majú mobilné telefóny a naši partneri v segmente dopravy disponujú infraštruktúrou, ktorá je pripravená s týmito mobilnými zariadeniami spolupracovať. Pre zákazníka to predstavuje výrazné zjednodušenie cestovania a zvýšenie komfortu platby cestovného.

Je dôležité, aby verejná doprava nebola vnímaná ako niečo zastaralé, nepraktické alebo nepohodlné. Naopak, cestujúcim ponúkame atraktívne služby, ktoré prispievajú k tomu, aby segment verejnej dopravy vnímali ako inovatívny, pohodlnýpraktický.

Čo je virtuálna dopravná karta

Virtuálna karta v mobile umožňuje cestujúcim preniesť si dopravnú kartu do telefónu. Svoj smartfón tak môžu používať namiesto plastovej dopravnej karty a platiť s ním za cestovné v doprave.

Aké výhody prináša virtuálna karta

Pri cestovaní už ľudia nemusia hľadať mince ani plastovú dopravnú kartu. Všetko majú vo svojom mobile v aplikácii UBIAN a cestovné platia mobilom. V dopravnom prostriedku stačí priložiť mobil k čítačke kariet a cestovné zaplatiť bezpečne a komfortne s virtuálnou dopravnou kartou.

Viac informácií je dostupných na: https://www.ubian.sk/virtualna-dopravna-karta