News

Konferencia "Aktuálne otázky verejnej osobnej dopravy 2018"

TÁLE - V dňoch 8. až 9. novembra 2018 sa v priestoroch Hotela Partizán na Táloch uskutočnil už 4. ročník odbornej dopravnej konferencie s názvom Aktuálne otázky verejnej osobnej dopravy 2018. Oproti predošlým ročníkom si účastníci odniesli zaujímavé poznatky aj z mnohých ďalších tematických oblastí. Organizátorom konferencie bola spoločnosť TransData, s výraznou podporou zahraničných partnerov podujatia, ktorými boli spoločnosti Bustec, ČSOB, Mastercard, NXP a Mikroelektronika.

Prvý deň konferencie mal tri výrazné témy - aktuálne otázky a výzvy verejnej osobnej dopravy na Slovensku, integrované dopravné systémy a aktuálne projekty i vízie spoločnosti TransData v oblasti VOD. Po skončení posledného bloku prednášok nasledovala živá dikusia a tradičný workshop, v rámci ktorého boli prezentované posledné novinky v oblasti SW a HW produktov.

Najväčší záujem pútali najmä nové vlastnosti a prehľady moderného dispečersko-riadiaceho systému TransFleet a vybavovacie systémy pre MHD a PAD s pripojenými periférnymi zariadeniami, tlačiarňou Mikroelektronika s možnosťou EMV platieb, LCD a LED tabuľami Bustec či vozidlovým kamerovým systémom so streamom obrazu do palubného počítača a dispečingu.

Druhý deň konferencie priniesol tematicky pestrejší program, ktorý sa venoval plánovaniu dopravy, zmenám vo verejnom obstarávaní a GDPR, počítačovej bezpečnosti i využitiu EMV platiev v doprave. Bodkou za dvojdňovým programom bola medzinárodná prednáška spoločnosti NXP o technológii MIFARE DESFire a možnostiach jej využitia v mobilných zariadeniach.

Celú galériu z konferencie nájdete na tomto mieste.

Všetky prednášky z konferencie nájdete po kliknutí na tento odkaz.

Zdroj: transdata

Výroky úspešných

"Naša najväčšia slabosť je rezignácia. Najistejšia cesta k úspechu spočíva v tom, že vždy znova a znova riskujeme jeden nový pokus"

Thomas Alva Edison

Odber newslettrov