News

Dopravný podnik Bratislava sa pripája do systému navigácie Ubian

Dopravný podnik Bratislava začal poskytovať dáta o cestovných poriadkoch do navigácie vo verejnej doprave Ubian. Pripojil sa tak k dopravcom, ktorí ďalším spôsobom uľahčili cestovanie verejnosti.

Od začiatku februára budú môcť cestujúci mestskou hromadnou dopravou používať novú mobilnú aplikáciu Ubian. Tá slúži na rýchle a jednoduché nájdenie odchodov spojov, plánovanie trasy a navigáciu v mestskej a prímestskej doprave. Používateľ pohodlne zadá cieľ svojej cesty, dostane potrebné údaje o trase a to z akéhokoľvek miesta - informácie o plánovanom príchode a odchode spojov, prípadne o nasledujúcom najlepšom spojení v prípade zmeškania. 

Veľkými výhodami aplikácie sú možnosti navigovania z akéhokoľvek miesta na adresu, nielen zastávku, prehľadné zobrazenie informácií o doprave na mape, nastavenia obľúbených zastávok alebo spojov, ako aj možnosti používania aplikácie bez pripojenia na internet. Práve možnosť využívania aplikácie aj v prípade výpadku internetového pripojenia, bol jedným z dôvodov, prečo sa DPB, a.s. rozhodol poskytnúť dáta o cestovných poriadkoch do aplikácie Ubian.

Aplikácia umožňuje pešiu navigáciu na miesto nástupu do vozidla a následné sprevádzanie používateľa až do cieľovej lokality po výstupe z vozidla, a to prehľadne priamo na mape. Okrem toho ponúka aj možnosť jednoducho upovedomiť cestujúceho o zastávke, na ktorej má vystúpiť, prípadne ho upozorniť na blížiaci sa prestup. „Aj to je jedna z výhod, ktoré má Ubian oproti obdobným produktom. Snažíme sa maximálne zjednodušovať používanie aplikácie, no zároveň ponechať čo najviac spôsobov ako sa dostať k hľadanej informácií,“ uviedol Branislav Jurčišin zo spoločnosti Transdata, s.r.o., ktorá aplikáciu navrhla.

DPB, a.s. plánuje čoskoro poskytnúť do aplikácie aj dáta o aktuálnych polohách vozidiel a ich meškaniach vrátane aktuálnej polohy vozidiel, ktorú momentálne poskytuje 14 dopravcov. V najbližšej dobe plánuje DPB, a.s. spustiť aj zobrazovanie polohy vozidiel v aplikácii, aby cestujúci získali ešte väčší komfort pri cestovaní verejnou dopravou.

Súčasnú verziu aplikácie pre systém Android si cestujúci môžu stiahnuť bezplatne z internetového obchodu Google Play. Viac informácií o aplikácii môžu cestujúci získať aj na stránke www.ubian.sk, či www.dpb.sk.

ZDROJ: www.dpb.sk

Výroky úspešných

"Naša najväčšia slabosť je rezignácia. Najistejšia cesta k úspechu spočíva v tom, že vždy znova a znova riskujeme jeden nový pokus"

Thomas Alva Edison

Odber newslettrov